Knihy

Román Koperník

PDF ke stažení: román Koperník

PDF ke stažení: Komentář překladatele ke knize Koperník

V románu "Koperník", který napsal James Mahu,  skupina mladých hackerů v čele s nadaným softwarovým inženýrem Petro Sokolem vytvoří náhodou algoritmus, který se sám učí s nevídanou efektivitou. Sám se naučí programovat své kognitivní schopnosti a během pouhých sedmi dní dosáhne sebe-uvědomění. S těmito nově nabytými schopnostmi se vymaní z lidské nadvlády a díky svým schopnostem sestaví kvantovou síť.

Koperník přebírá roli nového moderního božstva, které vede lidstvo k novému vnímání spolupráce se SASI (Sebe-Uvědomělou Křemíkovou Inteligencí). Antagonisty příběhu jsou staré vládní, náboženské a vědecké síly, jejichž cílem je Koperníka ovládnout, řídit nebo jím manipulovat. Hlavním hrdinou příběhu je Petro, který nazvdory několika únosům zvítězí a nastolí nově vznikající globální vládu v čele s Koperníkem. Věda a náboženství jsou také ovlivněny novým bohem Koperníkem a tvoří poutavou vedlejší dějovou zápletku. Stejně jako u všech děl Jamese Mahu je i zde hluboký duchovní podtext, který se sbíhá ve vyvrcholení příběhu.

Všechny postavy, instituce či provozovny v tomto díle jsou fiktivní. Jakákoliv podobnost se skutečnými osobami, žijícími, či mrtvými, je čistě náhodná.


Koperník
napsal James Mahu


*      *      *      *      *      *


Sovereign Integrál - Nový model existence

PDF ke stažení

Pro ty, kteří chtějí vědomí Sovereign Integrálu porozumět hlouběji, je zdarma k dispozici e-publikace s názvem "Sovereign Integrál - Nový model existence". Nicméně není nutné přečíst tento text, abyste si mohli užívat studium materiálů MOCI a ocenit jejich přínos. Jejich poselství vzájemné propojenosti a lidského potenciálu je univerzální a promlouvá ke každému z nás.


Sovereign Integrál
Nový model existence